تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خانه » آهنگ جدید » 20 قدرت فوق بشری برتر در دنیای کمیک بوک – قسمت اول در زیبا موزیک

20 قدرت فوق بشری برتر در دنیای کمیک بوک – قسمت اول در زیبا موزیک


سایت آهنگ 95 | Www.Ahang95.IRسایت آهنگ 95 | Www.Ahang95.IRسایت آهنگ 95 | Www.Ahang95.IRدانلود فیلم ، دانلود سریال ، دانلود انیمیشن و دانلود جدیدترین آهنگ های مجاز ایرانی در زیبا موزیک

برترین قدرت های فوق بشری

تا به حال با خودتون فکر کرده بودید کدوم قدرت های فوق بشری در دنیای کمیک از هم باحال تر و بهتره؟!

مقدمه: شکی نیست که یکی از برترین و جذاب ترین جنبه های زندگی  و حرفه ابرقهرمانان  در قدرت های فوق بشری اونا خلاصه میشه. کلا بشر از ابتدای خلقت همواره شیفته ایده قدرت های فوق بشری بوده و هست. به همین دلیل ما در اساطیر باستانی همواره شخصیت هایی داریم که از سطح قدرت بشری فراتر میروند و ما آنها را به عنوان قهرمان میدانیم و دوست داشته ایم که جای آنها باشیم. پایه و اساس داستان های ابرقهرمانی هم در دنیای کمیک با قدرت های فوق بشری شروع شده و این مساله به بخش لاینفک زندگی سوپرهیروها بدل شده است. در این مقاله سعی میشه به معرفی 20 قدرت فوق بشری برتر در دنیای کمیک اشاره بشه که هم خلاقانه هستند و هم مفید و هم باحال و ما آرزوی داشتن اونا رو داریم!

 

20- تنفس در آب (Water Breathing)

تنفس در آب

تصور کنید که میتونید برید به عمیق ترین بحش اقیانوس و اصلا هم لازم نیست نگران این باشید که نفس کم میارید! ضمن این که میتونید تمام شگفتی های زیر آب رو ببینید بلکه میتونید در رقابت های شنای زیر آبی (!) هم مدال طلای المپیک بگیرید! بالاخره شوخی نیست که 70 درصد کره زمین رو آب فرا گرفته درسته؟ پس چنین قابلیتی میتونه خیلی به درد بخوره. در دنیای کمیک اما این قابلیت اگه با قابلیت های دیگه (مثل زور بازوی زیاد، مهارت در نبرد و …) همراه نشه راستش زیاد فایده ای نداره! به خاطر همینه که «نیمور» میتونه پرواز هم بکنه یا «آکوامن» میتونه با ماهی ها هم حرف بزنه! (البته اون حرف زدن با ماهی ها رو کلا فراموشش کنیم خیلی بهتره!!!)

 

19- غیر قابل لمس شدن (Intangibility)

غیر قابل لمس شدن

” غیر قابل لمس شدن” یعنی اینکه بتونی اتم های بدنت رو جوری تغییر بدی که از دیوار رد بشی یا بتونی کاری کنی که گلوله یا چیزهای دیگه ازت رد بشن. خیلی قدرت خوبیه و بسیار هم در مبارزه میتونه با ارزش باشه (مخصوصا در دفاع از خودت). در دنیای کمیک «کیتی پراید» (عضو ایکس من) سمبل بارزاین قدرته. البته «ویژن» (عضو اونجرز) هم این قدرت رو داره. کیتی از قدرت غیر قابل لمس شدن به صورت خلاقانه ای استفاده میکنه و دیده شده به کسی دست زده و باعث شده بتونه مثل خودش از اجسام سخت عبورش بده. ضمن اینکه میشه با این قدرت وارد یک دستگاه یا ماشین شد و اون رو از کار انداخت. و از همه خطرناک تر اینه که شما مثلا دستت رو وارد سر کسی بکنی و بعد اون وسط بخواهی از حالت Intangibility در بیایی و دوباره عادی بشی! طرف میمیره دیگه!

 

18- پوست نفوذ ناپذیر (Impenetrable Skin)

 پوست نفوذ ناپذیر (Impenetrable Skin)

شاید در نگاه اول داشتن پوست نفوذ ناپذیر قدرت خاص یا باحالی به نظر نیاد ولی «لوک کیج» ثابت کرده که هست! البته میشه گفت سوپرمن هم این قدرت رو داره (کلا سوپرمن کدوم قدرت هست که نداره؟!). ولی ما این قدرت خاص رو با لوک کیج میشناسیم. حتما در سریالش دیدید که چقدر باحاله این قدرت. یعنی خیلی حال میده آدم همین جوری وایسه روبروی یه مشت اراذل و اوباش و زورگیر بعد با چوب و چماق و قمه بهت حمله کنند و هیچیت نشه و فقط بهشون لبخند بزنی! البته اینم از اون قدرت هایی هستش که حتما باید با یه سری قدرت های دیگه همراه بشه. مثلا همین جناب لوک کیج زور زیادی هم داره . بنابراین ترکیب پوست آسیب ناپذیر با زور بازوی زیاد براش خیلی موثر بوده.

 

17- اشعه های لیزری/حرارتی (Laser/Heat Visions)

 اشعه های لیزری/حرارتی (Laser/Heat Visions)

“اشعه های لیزری” (Laser Vision) یک قدرتی است که به ابرقهرمان اجازه میدهد از چشمانش لیزر یا اشعه به سوی حریف، دیوار یا هر چیز دیگری شلیک کند. ولی مهم اینه که اون ابرقهرمان چطور اون رو کنترل کنه. سوپرمن میتونه Heat Vision خودش رو هر وقت دلش میخواد خاموش و روشن کنه. کاملا هم رویش کنترل داره. یعنی میتونه تقویتش کنه و یک سوراخ بزرگ داخل یک مخزن ایجاد کنه یا مثلا درجه اش رو بیاره پایین و دستگیره یک در رو باهاش نابود کنه. اما از سوی دیگر کسی رو داریم مثل «سایکلاپس» که کنترلی روی این قدرت نداره و بنابراین یک ویزور (visor) همیشه به چشم داره که بهش اجازه میده کنترلش کنه. در غیر این صورت مجبوره چشمانش رو ببنده تا به کسی آسیب نرسه (دقیقا همین مساله یکی از تفاوت های بین مارول و دی سی بوده. یعنی سوپرمن خیلی راحت و بدون دغدغه از قدرتش استفاده میکنه ولی سایکلاپس همیشه باید مواظب باشه تا یه وقت به کسی آسیب نزنه. در واقع قدرت های ابرقهرمانان مارول همیشه انگار یه “گیری” دارند و یه جور نفرین براشون محسوب میشه و به همین دلیل شخصیت پردازی های دراماتیک تری دارند). در مجموع قدرت باحالیه که در مبارزه هم میتونه خیلی کاربرد داشته باشه.

 

16- تغییر دادن سایز یا شکل بدن (Body Manipulation)

 تغییر سایز یا شکل بدن (Body Manipulation)

شخصیت های بسیار زیادی در دنیای کمیک داشته ایم که میتونستند بدن خودشان رو کش بدهند یا به اشکال مختلف دربیاورند. مارول (که اون موقع ها اسمش “تایملی” بود) اولین شرکتی بود که همچین ابرقهرمانی داشت. یعنی سال 1940 شخصیتی خلق کرد به نام Thin Man (عکسش اینجاست) که میتونست حالت بدنش رو تغییر بده. بعدش البته شخصیت های دیگری هم داشتیم مثل “مرد پلاستیکی” یا “مرد دراز شونده” (The Elongated Man) که هر دو متعلق به دی سی هستند. اما قطعا معروف ترین شخصیتی که در دنیای کمیک این قدرت رو داره، «رید ریچاردز» رهبر گروه “چهار شگفت انگیز” است که با لقب Mr. Fantastic شناخته میشه. البته به نوعی میشه گفت «مرد مورچه ای» هم این قدرت رو داره! پس میبینید که شماری از باحال ترین شخصیت های کمیک بوکی این قدرت رو دارن. البته خداییش زیاد نمیشه روی این قدرت تو مبارزه حساب باز کرد و به همین دلیله که مثلا رید ریچاردز یک نابغه هم هست یا مرد مورچه ای میتونه با حشرات هم ارتباط برقرار کنه یا گاهی وقتها به حالت غول پیکر (Giant Man) تبدیل بشه و …

 

15- حواس ارتقا یافته (Enhanced Senses)

 حواس ارتقا یافته (Enhanced Senses)

“بی باک” (Daredevil) را میتوان شناخته شده ترین کسی دانست که این قدرت رو داره (در حالی که نابیناست! این همون چیزیه که قبلا هم گفتم قهرمانان مارول همیشه یه “گیری” دارن). او نابیناست ولی دیگر حواس او به طرز فوق بشری ارتقا یافته اند و بسیار هم موقع مبارزه برایش کارساز هستند. البته این بستگی به این داره که ابرقهرمان ما چقدر در مبارزه تبحر داشته باشه چون بدون قابلیت نبرد چیز خاصی ازش درنمیاد! البته بی باک استفاده های جالبی ازش میکنه مثلا به عنوان یکی وکیل میتونه به ضربان قلب متهم گوش بده و بفهمه که آیا راست میگه یا نه. همچنین حواس او مثل رادار عمل میکنه و میتونه متوجه حضور دیگران در پشت اجسام سخت بشه. یکی دیگر از شخصیت های کمیک بوکی که این قدرت رو داره «تسک مستر» (Taskmaster) است که حواس او اونقدر ارتقا یافته هستند که میتونه نوع مبارزه یک قهرمان رو تماشا و فورا از رویش تقلید کنه! میشه گفت حس عنکبوتی اسپایدرمن هم نوعی حس ارتقا یافته است و قطعا میدونید که چقدر بهش کمک میکنه تا بفهمه تهدیدات یا خطرات قریب الوقوع چی هستند و از کدوم طرف میان.

 

14- نامیرا بودن (Immortality)

نامیرا بودن

“نامیرا بودن” قدرت خوبیه (البته اگه نخواهید که بمیرید!) ولی مساله اینه که خیلی وقتها یک شخصیت نامیرا در دنیای کمیک هم میتونه بمیره. در مارول از این شخضیت ها زیاد داشتیم. دی سی هم داشته. مثلا «وندل ساوج» (Vandal Savage) چند باری مرده ولی دوباره برگشته. «راس الغول” هم همین طور. راستش رو بخواهید قدرت باحالیه ولی زیاد در نبرد به کار نمیاد. به نظرم بیشتر از نظر داستانی هستش که جذابه. یعنی نویسنده ها معمولا از این جور شخصیت ها به طور خلاقانه ای استفاده میکنند و میشه باهاشون داستان های خوبی نوشت.

 

13- قدرت های جذب کننده گی (Absorbing Powers)

قدرت های جذب کننده گی (Absorbing Powers)

اونایی که این قدرت رو دارن معمولا به دو دسته تقسیم میشن. یک دسته مثل “مرد جذب کننده” (Absorbing Man). این آقا دشمن «ثور» هستش (اینجا معرفی شده) و به هر چی دست بزنه ، “خاصیت”ش رو میگیره. مثلا اگه به الماس دست بزنه بدنش مثل الماس نشکن میشه. اگه به فولاد دست بزنه اون وقت بدنش مثل فولاد میشه و … دسته دوم اونایی هستند که وقتی به دیگران دست بزنند “قدرت ” هاشون رو میگیرند. بهترین نمونه برای این شخصیت ها «روگ» (Rogue) نام داره. او میتونه به هر کسی که دست میزنه قدرت هایش رو بگیره (البته به صورت موقتی). حتی بخشی از خاطرات اونا رو هم میتونه بگیره. ولی مساله اینجاست که اگه به فرد مقابل دست بزنه ممکنه که باعث مرگش بشه (بازهم اون “گیر” شخصیت های مارول که الان دفعه سومه دارم تو این مقاله بهش اشاره میکنم!). ولی در مبارزه بسیار قدرت مفیدی است چون میتونه به دیگران دست بزنه و قدرتشون رو برای خودش برداره!

 

12- نامرئی شدن (Invisibility)

نامرئی شدن (Invisibility)

«نامرئی شدن» یکی از رویاهای بشریت بوده! در دنیای ابرقهرمانان نوعی قدرت “پایه” (Basic) به حساب میاد. همانطور که از اسمش معلومه باعث میشه آدم رو نتونند با چشم غیر مسلح ببینند یا شناسایی کنند. ولی مساله اینه که اگر کسی باشه که حواس ارتقا یافته داشته باشه میتونه اونا رو شناسایی کنه. به خاطر همین بود که شخصیتی مثل «سوزان استورم» (ملقب به «زن نامرئی») اولش در گروه چهار شگفت انگیز به نوعی بی مصرف به حساب میومد. ولی بعدا به این قدرت او تنوع بخشیدند. مثلا میتونست دیگران رو هم نامرئی کنه. همچنین میتونست این قدرت خودش رو به صورت یک سلاح ذهنی نامرئی دربیاره یا میدان هایی در اطراف خودش درست کنه که حالت سپر داشتند و اینجوری از بقیه محافظت میکرد (به این میدان ها میگن Force Field). از اون موقع به بعد بود که ایشون تبدیل شد به نیرومند ترین عضو گروه!

 

11- ابر هوش (Super intelligence)

 ابر هوش (Super intelligence)

واقعا دونستن همه چیز در عالم، باحال نیست؟ اینکه اسرار عالم رو بدونی شگفت انگیز نیست؟ اینکه بتونی کلی وسیله عجیب و غریب بسازی عالی نیست؟ البته من همیشه از خودم سوال کرده ام که چرا کسانی که “ابرهوش” دارند کاری نکرده اند که تمام مشکلات کره زمین حل بشه یا مثلا چرا برای بیماری های مختلف علاج پیدا نکرده اند؟ شاید به خاطر همینه که اکثر اونایی که تو دنیای کمیک این قدرت رو دارند، شرور هستند و از قدرتشون در جهت تسخیر دنیا استفاده میکنند و آخرش هم شکست میخورند! ولی امثال تونی استارک یا چه میدونم رید ریچاردز و بروس بنر تا به حال سعی نکرده اند از ابرهوش حودشون برای درمان سرطان استفاده کنند؟!

 

 به زودی با قسمت دوم مقاله در خدمت شما خواهم بود …

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه کپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :لینک منبع


ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک